مرصاد نیوز 17:33 - 1399/07/18
مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی:

حسینیه و دفتر آیت الله ممدوحی استادسرای حوزه علمیه می شود

مرصاد نیوز: مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی گفت: حسینیه و دفتر آیت الله ممدوحی پس از چهلم ایشان به استادسرای حوزه علمیه تبدیل می شود.

 محمد مهدی معنوی در حاشیه آیین رونمایی از نرم افزار آثار مرحوم آیت الله ممدوحی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: بیت و حسینیه آیت الله ممدوحی سالیانی است در اختیار ایشان بود.

وی افزود: مرحوم آیت الله ممدوحی در زمان حیات خود و در ایام کسالت با حوزه علمیه توافق کردند که امتیاز این مکان را برای ساخت استادسرا به حوزه علمیه واگذار می کنند.

مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی بیان داشت: با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار کرمانشاه و مسکن و شهرسازی توافق نامه هایی حاصل شد که به اطلاع وزیر مربوطه نیز رسیده است و دستورات لازم صادر شد.

وی با اشاره به اینکه پس از چهلم مرحوم آیت الله ممدوحی مقدمات لازم اجرا خواهد شد، گفت: این مکان دارای زیربنای ۲۵۰ متر است که با توجه به سال ساخت و فرسوده بودن این مکان برای تخریب و ساخت در اختیار حوزه علمیه قرار خواهد گرفت.

معنوی با اشاره به مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ساخت استادسرا گفت: مجری طرح مذکور حوزه علمیه و شورای مدیریت حوزه قم  است و این مکان براساس نقشه حوزه علمیه ساخته خواهد شد که امیدواریم منشا خیر و برکت باشد.

مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله ممدوحی خاطر نشان کرد: این استادسرا پس از ساخت به نام مرحوم آیت الله ممدوحی نامگذاری خواهد شد و قرار است در صورت امکان حسینیه ای نیز با همین نام در این مکان ساخته شود.