حالت تاریک

توجه به جایگاه مادران در برنامه «از مامان‌بگو»

توجه به جایگاه مادران در برنامه «از مامان‌بگو»

مجری تلویزیون گفت: «از مامان بگو» یک برکت مادرانه بود و ما سعی داشتیم در این برنامه به جایگاه مادران توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، برنامه تلویزیونی «از مامان بگو» محصول شبکه دو سیما برنامه‌ای گفت‌وگومحور است که به جایگاه مادران می‌پردازد، مادرانی که به قول محیا اسناوندی مجری این برنامه، امت‌ساز هستند. برنامه «از مامان بگو» روایت ۳۰ قصه از مادران ایرانی است که در هر قسمت داستان جذابی را برای مخاطب خود به همراه دارد.

این ویژه برنامه در شبکه‌های مختلف سیما و از جمله شبکه دو، تلاشی برای ایجاد تمایز با سال‌های گذشته بود که به همین بهانه به گفت‌وگو با محیا اسناوندی پرداختیم.

محیا اسناوندی مجری این برنامه تلویزیونی، درباره تلاش «از مامان بگو» برای به تصویر کشیدن جایگاه مادران و زنان این سرزمین، گفت : «تلاش بسیاری برای این برنامه شد چرا که مادران امت‌ساز هستند، وقتی یک مادری فرزند خود را تربیت می‌کند، به نوعی نوه‌های آینده خود را هم تربیت می‌کند و میزان تاثیرگذاری آن‌ها به یک نسل محدود نمی‌شود، بلکه آن‌ها تا چندین نسل را تربیت می‌کنند. این برنامه بی‌نهایت به جایگاه مادران توجه داشه است.»

این مجری درباره تجربه اجرا در ویژه‌برنامه ماه رمضانی «از مامان بگو» که پیش‌تر زهرا شوقی مجری آن بوده‌، گفت: « در ابتدا باید بگویم که زهرا شوقی یکی از همکاران محترم من هستند و قبلا تجربه اجرا در «ترانه باران» را بایکدیگر داشته‌ایم؛ حتی در سال ۱۳۹۹ نیز در شبکه شما برنامه سال تحویل را اجرا کردیم که همکاری و تجربه خیلی خوبی بود. زهرا شوقی خیلی حرفه‌ای و اخلاق مدار است و بعد از اینکه من را به «از مامان بگو» دعوت کردند بسیار ذوق داشتم که ایشان مجری برنامه هستند.»

 

وی درباره پذیرفتن اجرای این ویژه‌برنامه بیان کرد: «من در شبکه دو برنامه «ماه ترین» را که یک مجله تحصصی بانوان بود، اجرا می‌کردم و با اینکه زمان پخش آن بعد از ظهر بود خیلی سر و صدا کرد و مخاطبان خوبی جذب کرد. با جرات می‌توانم بگویم خانم‌هایی که باردار بودند و یا می‌خواستند باردار شوند پروپا قرص برنامه را دنبال می‌کردند و در فضای مجازی خوب می چرخیدیم. تا اینکه از سوی عوامل با من تماس گرفتند و اجرای ویژه برنامه «از مامان بگو» را پیشنهاد دادند و من هم با زهرا شوقی تماس گرفتم تا از او برای اجرا اجازه بگیرم ولی متاسفانه پاسخ نداند و احتمالا سر کار بودند؛ در واقع این حق را برای کسی که قبل تر این برنامه را اجرا کرده‌است، قائل بودم.»

اسناوندی ضمن بیان اینکه سمیه کاظم بیگی مدیر گروه خانواده شبکه دو بسیار فعال است، گفت: «او برای همه برنامه‌هایی که دارند مادری می‌کنند و برای برنامه و فکر آن با اساتید گعده می‌گیرد و به ما انتقال می دهد. کاظم‌بیگی خودش صاحب فکر و مولف است و من به شدت از او انگیزه می‌گیرم. همچنین سیدصادق شهربانویی بسیار فرد آرامی است و به شدت دست ما را باز می گذارد و حبیبه یوسفی نیز که با او سابقه اجرا در برنامه‌های نمایشی را داشتم؛ وجودش در این برنامه برای من دلگرمی بود چرا که او سابقه برنامه های اینچنینی را داشتند ولی من سابقه اجرا در ماه رمضان را نداشتم.»

اسناوندی ضمن اشاره به اینکه همه عوامل «از مامان بگو» مهربان و دلسوز هستند گفت: « در برنامه سعی می‌کنیم ذهن مهمان را با گفت‌وگو پیش از فیلمبرداری خالی نکنیم و بخش اعظمی از گفت‌و گو را در حین ضبط پیش می بردیم و اصلا کات نمی دادیم مگر برای یک مشکل فنی.»

او در پایان درباره اجرای برنامه در ماه مبارک رمضان نیز یادآور شد: «هیچ برکتی بالاتر از آن نیست که در ماه رمضان و در زمان افطار سعادت اجرای برنامه را داشته باشی. فکر می‌کنم یک از پر برکت‌ترین اتفاق‌ها برای هرکسی این باشد که خداوند به نحوی او را به مهمانی‌اش دعوت کند. ما در شب های قدر هم برنامه داشتیم و فکر می کنم این جز خیر برای من نداشت که در شب‌های قدر مهمان خانه‌های مردم باشم.»

باشگاه خبرنگاران جوان  فرهنگی هنری  رادیو تلویزیون

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از