حالت تاریک
نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

حسینی بودن لازمه پاسدار بودن است

حسینی بودن لازمه پاسدار بودن است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: حسینی بودن و حسینی ماندن لازمه پاسداری از انقلاب است و باید مانند شهدای عزیز ثابت کنیم که تا پای جان در راه آرمان‌های والای اسلام و انقلاب می‌مانیم.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد به نقل از روابط عمومی سپاه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت ولادت با سعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم(ص) برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های برجسته نهضت امام حسین(ع) و عاشورا که آن را نسبت به سایر رخدادها ممتاز ساخته است، گفت: عاشورا طلوعی بی غروب و شروعی بی پایان است که قداست و معنویت و ماندگاری از وجوه برجسته این حماسه عظیم به شمار می رود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هر اقدامی که رنگ الهی بگیرد هم قداست و ارزش پیدا می‌کند و هم ابدی و ماندگار می‌شود که شاهد مثال بارز آن نهضت امام حسین(ع) است؛ در عصر حاضر نیز انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس را می‌توان نام برد.

وی با اشاره به پیام نامگذاری سوم شعبان به عنوان روز پاسدار گفت: پیام این روز این است که باید حسینی شویم و حسینی بمانیم و به معنای واقعی کلمه از انقلاب پاسداری کنیم و مانند شهدا ثابت کنیم که تا پای جان در راه آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: حسینی بودن الزاماتی دارد و هر چه روحیه حسینی شود جنس آدم ابوالفضلی می‌شود.

وی یکی از شاخصه حسینی بودن را ولایت پذیری و در مسیر ولایت گام برداشتن دانست و عنوان کرد: شاخصه بعدی حسینی بودن داشتن روحیه جهادی است.

وی افزود: حسینی بودن بدون روحیه جهادی و فرهنگ جهادی امکان پذیر نیست و طبق آیه قرآن، انسان، بدون روحیه جهادی مومن واقعی نیست و فرهنگ عاشورا با راحت طلبی سازگاری ندارد.

دکتر حاجی صادقی تکلیف گرایی را شاخصه بعدی حسینی بودن ذکر کرد و گفت: باید خدا را شکر کنیم که با وجود تبلیغات و هزینه‌های گسترده دشمنان، مردم بصیر و پای کار انقلاب با حضور بی‌نظیر خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و بار دیگر ثابت کردند که مثل گذشته پای کار انقلاب هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به جنگ شناختی و ترکیبی دشمنان تصریح کرد: خداوند متعال را شاکریم که با وجود تمامی تلاش‌های جبهه استکبار، انقلاب اسلامی با اقتدارتر از گذشته به سمت اهداف و آرمان‌های والای خود در حرکت است و قلب‌های ملت‌ها را فتح و حاکمان ستمگر را متزلزل کرده است و خود دشمنان و جبهه استکبار اعتراف کرده اند که انقلاب اسلامی نابودی آنان را به جلو انداخته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به اینکه پاسداری شغل نیست بلکه یک تفکر است افزود: دشمن هیچگاه نمی‌تواند ما را شکست دهد و فقط زمانی می‌تواند بر ما پیروز شود که ما را از جبهه اسلام و امام حسین علیه السلام خارج کند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا تجلی اخلاص است ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی نه تنها زنده و در حال پیشروی بلکه زنده کننده و در حال پیشبری سایر ملت‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند اظهار کرد: با وجود بعضی سختی‌ها و مشکلات اقتصادی و با وجود سرمایه‌گذاری عظیم جبهه استکبار در ایجاد تزلزل در باورها و اعتقادات مردم، باید ثابت کنیم که هر گاه نیاز باشد پای کار انقلاب هستیم و با ناامید کردن استکبار ثابت کنیم که انقلاب مثل گذشته محکم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در پایان قوام و توفیقات سپاه را بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری «معنویت» عنوان و تصریح کرد: آینده انقلاب، نظام و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اهداف و آرمان‌های بزرگی همچون تحقق تمدن اسلامی و آماده کردن عالم برای نهضت ظهور تنها با معنویت حاصل می‌شود.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از