حالت تاریک
عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران:

شانس ۴ مدال المپیک داریم

شانس ۴ مدال المپیک داریم

عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت تیم تحت هدایت محسن کاوه با وجود عدم تکمیل سهمیه‌هایش، در شرایط بسیار خوبی به پاریس می‌رود و شانس کسب چهار مدال را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ اصغر بذری درباره حضورش در ترکیه و ادامه همکاری با تیم ملی ترکمنستان اظهار داشت: فعلاً که با ترکمنستان همکاری می‌کنم و تا ماه سپتامبر و پایان المپیک با آن‌ها قرارداد دارم. به‌عنوان سرمربی تیم ملی ترکمنستان در همه رده‌های سنی با آن‌ها همکاری می‌کنم. 

بذری درباره اینکه آیا تیمش موفق به کسب سهمیه المپیک شده است یا خیر، گفت: ما نتوانستم سهمیه المپیک بگیریم. با دو کشتی‌گیر در دو وزن ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به ترکیه رفتیم، اما موفق به کسب سهمیه نشدیم. در تاریخ کشتی ترکمنستان هنوز هیچ کشتی‌گیری موفق به کسب سهمیه المپیک نشده است. آن‌ها خیلی عقب‌تر از کشورهای دیگر هستند و باید خیلی کار کنیم، همه تمرکز من فعلاً در رده سنی جوانان است و اگر این روال ادامه داشته باشد ترکمنستان در رده سنی جوانان می‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد و به احتمال زیاد در المپیک بعدی یکی دو نماینده خواهند داشت. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آن‌ها در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی حضور خواهند داشت، عنوان کرد: قاعدتاً در مسابقات مختلف شرکت می‌کنیم، در رقابت‌های آسیایی و جهانی و این برنامه را هم به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ترکمنستان داده‌ایم، امیدواریم که این اتفاق بیفتد. تصمیم نهایی را در این خصوص وزارتخانه و فدراسیون می‌گیرند و امیدوار هستیم که در همه اوزان جهانی آلبانی نماینده داشته باشیم. 

پیشکسوت کشتی ایران درباره عملکرد علیرضا سرلک تنها نماینده اعزامی ایران به مسابقات کسب سهمیه گفت: از همان کشتی اول سرلک احساس کردم در شرایط خوبی نبود و انتظار داشتم عملکرد بهتری داشته باشد. قاعدتاً کادر فنی در بین گزینه‌هایی که در ۵۷ کیلوگرم داشتیم، برای گزینشی آخر باید روی سرلک دست می‌گذاشت، چون باتجربه‌تر از بقیه بود و امیدوار بودند که سرلک بتواند سهمیه بگیرد و با تیم کامل به المپیک بروند که این اتفاق رخ نداد. 

وی راجع به وضعیت نمایندگان پنج وزن دیگر ایران در فاصله سه ماهه تا المپیک تصریح کرد: تیم ما امسال یکی از تیم‌های خوب است. در ۶۵ کیلوگرم شانس کسب مدال طلا داریم و ۷۴ کیلوگرم ما می‌تواند مدال المپیک بگیرد. یونس امامی کشتی‌گیر باتجربه و خوبی است که اگر شرایط نرمال داشته باشد قادر به کسب مدال است. ۸۶ کیلوگرم ما شانس مدال طلاست. ۹۷ کیلوگرم ما شاید در سهمیه المپیک کشتی که توقع می‌رفت را نگرفت، ولی با توجه به مبارزه قبلی‌اش با اسنایدر و مبارزه‌هایی که از او دیدم، امیدوارم در المپیک کشتی‌های خوبی بگیرد. امیرحسین زارع هم که شانس مدال طلاست. امسال تیم ملی ایران یکی از تیم‌های قدرتمند المپیک است که در چهار وزن حتی شانس مدال گرفتن داریم. 

رقیب سابق علیرضا دبیر در المپیک ۲۰۰۴ آتن درباره وضعیت حسن یزدانی و چرخه‌ای که کادر فنی تیم ملی برای ۸۶ کیلوگرم تعریف کرده است هم گفت: من بر این باورم که حسن یزدانی حتماً باید قبل از المپیک در یک تورنمنت کشتی بگیرد، اما شاید می‌شد بهتر بررسی کرد که حسن یزدانی در کدام تورنمنت مبارزه کند، شاید مسابقات مجارستان چون آخرین مسابقه رنک‌دار است، مسابقه سختی باشد و حریفان مستقیمش بیایند. با توجه به این شرایط شاید در یک تورنمنت دیگر محک می‌خورد به لحاظ روحی برایش بهتر بود. براساس چرخه‌ای که فدراسیون اعلام کرد، حسن یزدانی منتخب این وزن است و قاعدتاً باید در مسابقه شرکت کند و کادر فنی شرایط بدنی‌اش را ببیند و اگر مناسب بود مستقیماً انتخاب است و اگر هم نبود، کامران قاسم‌پور گزینه دیگر است. به هر حال با توجه به چرخه اعلامی، می‌شود در این وزن تغییری صورت بگیرد. 

بذری ادامه داد: من باز هم فکر می‌کنم حسن یزدانی بهترین گزینه برای المپیک است، چون طلای المپیک دارد و نه تنها برای خودش، به‌عنوان کاپیتان تیم می‌تواند تیم را هم جمع کند. در جهانی نروژ که حسن یزدانی موفق به شکست تیلور شد، دیدیم که این از نظر روحی چقدر روی تیم تأثیر مثبت داشت و مدال‌های زیادی گرفتیم، در واقع تیم را حسن یزدانی در اسلو بالا کشید و اینکه به قصد انتقام از تیلور تمرین می‌کرد تیم ما توانست آنجا نتیجه خوبی بگیرد. 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از