حالت تاریک

صندلی‌های لرزان کاراته

صندلی‌های لرزان کاراته

تغییرات متعدد در بخش‌های مدیریتی و کمیت‌های مختلف به یکی از چالش‌های فدراسیون کاراته تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ کاراته یکی از موفق‌ترین‌ رشته‌های‌ ورزشی‌ ایران‌ در ادوار مختلف بازی‌های‌ آسیایی بوده و حتی در المپیک توکیو که تنها حضور رسمی این رشته کهن در بزرگترین‌ آوردگاه ورزشی جهان بود، کاراته ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط سجاد گنج‌زاده‌ شد.

در مسابقات آسیایی و جهانی نیز ملی‌پوشان این رشته در جمع مدعیان بوده‌اند، اما در یکسال و نیم گذشته، تیم‌های ملی کاراته کشورمان در مسابقات مختلف با افت مواجه شده و مقتدر نبوده‌اند.

با این حال، چالش اصلی فدراسیون کاراته که این رشته را سر زبان‌ها انداخته، تغییرات متعدد در بخش‌های مختلف است.

سیدحسن طباطبایی که حدود ۵ سال و نیم است ریاست این فدراسیون را برعهده دارد، تغییرات پر دامنه‌ای‌ را در بخش های مختلف فدراسیون ایجاد می‌کند.

به طور مثال در پست دبیری، وحید مومنی، محسن آشوری، یوسف گرشاسبی و اخیرا ذبیح‌الله‌ پورشیب کاپیتان پیشین تیم ملی که فاقد تجربه کافی برای مدیریت چنین پست حساس و مهمی است منصوب شده‌اند. گزینش چهار نفر برای فاصله زمانی پنج سال و نیم، کمی عجیب به‌نظر می‌رسد.

این صندلی‌های‌ لرزان را باید به کمیته داوران و کمیته مسابقات نیز تعمیم‌ داد که در آنها نیز جابه‌جایی‌های مداومی انجام شده و با بی برنامگی و روزمرگی که در این کمیته ها وجود دارد به زودی باز هم شاهد تغییرات مداوم در آنها خواهیم بود.

شاید حضور در باشگاه پرسپولیس تمرکز رییس فدراسیون کاراته را برهم زده باشد و در همین راستا شنیده می شود احتمال حضور رییس فعلی فدراسیون کاراته در مسئولیت های دیگر ورزش وجود دارد اما خارج از این موضوعات بهتر است طباطبایی هرچه سریعتر تیم مدیریتی خود را شناخته و به آنان اختیار کافی بدهد، چراکه صندلی‌های فدراسیون کاراته بیش از حد لرزان شده‌اند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از