حالت تاریک
به همت موسسه عطرگل نبوی برگزار شد؛

مسابقات بازی‌های بومی محلی ویژه معلولین در اسلام‌آبادغرب

مسابقات بازی‌های بومی محلی ویژه معلولین در اسلام‌آبادغرب

مسابقات بازی های بومی محلی با رویکرد توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR)برای اولین بار در اسلام‌آبادغرب برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مسابقات بازی‌های بومی و محلی ویژه افراد دارای معلولیت با حضور رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی، اداره ورزش و جوانان و هیئت بومی محلی شهرستان به همت موسسه خیریه عطرگل نبوی برای اولین بار در اسلام‌آبادغرب برگزار گردید.

سیده فاطمه فاطمی‌نژاد، مسئول برگزاری مسابقات در رابطه با اهداف برگزاری این مسابقات ورزشی اظهار داشت: این مسابقات با هدف فراگیرسازی ورزش و اوقات فراغت در بین افراد دارای معلولیت شناسایی شده در مناطق روستایی، ارتقاء سطح توانمندی و مشارکت اجتماعی آنان در فعالیت اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و همچنین حساس‌سازی و آگاهسازی جوامع محلی و روستایی و حتی جوامع شهری نسبت به امر ورزش معلولین بعنوان یکی از اولویت‌های توانمندسازی افراد دارای معلولیت برگزار شد.

وی افزود: شناخت و پرورش استعدادهای ورزشی مناطق روستایی، ایجاد فضای امن برای رقابت سالم، بالا بردن میزان مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت، تلفیق‌پذیری اجتماعی معلولین معزز در بطن فعالیتهای اجتماعی و تامین بهداشت روانی افراد دارای معلولیت با هدف تقویت کرامت انسانی، عزت نفس و اعتماد به نفس معلولین از دیگر اهداف برگزاری مسابقات ورزشی معلولین در مناطق روستایی بود.

فاطمی‌نژاد درخصوص نحوه و کیفیت برگزاری مسابقات ورزشی عنوان کرد: رشته‌های ورزشی چوب کشی و یا کشتی با چوب، دال پالان، هفت سنگ مهارتی، لی لی، طناب کشی عنوان رشته پنج ورزشی بود که ورزشکاران مناطق روستایی شهرستان در مرحله مقدماتی در دسته آقایان و خانم‌ها به رقابت پرداختند تا پس از معرفی افراد برتر مناطق روستایی شهرستان به مسابقات استانی و کشوری اعزام شوند.

در ادامه این برنامه حسین صفری رئیس اداره بهزیستی ضمن قدردانی از موسسه خیریه عطر گل نبوی، اداره ورزش وجوانان و هیئت بومی محلی در برگزاری با شکوه این مسابقات گفت: برگزاری چنین برنامه‌های در ارتقای نشاط، شادابی و سلامت روان جامعه هدف بهزیستی موثر است.

در خاتمه این دوره از مسایقات از شرکت کنندگان با اهدای لوح یادبود و هدایایی، تقدیر بعمل آمد.مسابقات بازی‌های بومی محلی ویژه معلولین در اسلام‌آبادغرب

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از