حالت تاریک

پرسپولیس بهترین تیم ایران و یازدهم آسیا

پرسپولیس بهترین تیم ایران و یازدهم آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس در رده‌بندی جدید باشگاهی که توسط فیفا رونمایی شد، جایگاه بهترین تیم ایرانی را در اختیار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد؛ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از ابزار آنلاین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی در سایت رسمی خود رونمایی کرد تا هواداران را در جریان پیشرفت تیم‌های خود در رقابت برای کسب سهمیه حضور در مسابقات جام جهانی باشگاه‌های 2025 که برای اولین بار قرار است با حضور 32 تیم و با فرمتی جدید برگزار شود، قرار دهد. قرار است اطلاعات بیشتری در مورد این مسابقات در طول سال 2024 اعلام شود، از جمله نوع جام، شهرهای میزبان، برند مسابقات و قرعه‌کشی این بازی‌ها. تاکنون 19 تیم توانسته‌اند سهمیه حضور در مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها 2025 را کسب کنند و سایر تیم‌ها در قاره‌های مختلف برای کسب 13 سهمیه باقیمانده تلاش می‌کنند.

فیفا درباره مکانیزم مرحله انتخابی جام جهانی باشگاه‌ها 2025 توضیح داده است؛ با هدف تضمین بالاترین کیفیت ممکن بر اساس معیارهای ورزشی در طول چهار فصل اخیر، از مرحله گروهی مسابقات سطح اول مربوطه هر کنفدراسیون (لیگ قهرمانان آسیا در قاره کهن)، و ایجاد انگیزه برای نتیجه هر بازی در تورنمنت مربوطه، روش زیر برای رده‌بندی استاندارد جدید تصویب شده است:

*  3 امتیاز برای کسب برد

* یک امتیاز برای کسب تساوی

* 3 امتیاز برای صعود به هر مرحله از مسابقات

همچنین سهمیه‌های هر کنفدراسیون به شرح زیر است:

* 4 سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آسیا

* 4 سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آفریقا

* 4 سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائیب (کونکاکاف)

* 6 سهمیه برای کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل)

* یک سهمیه برای کنفدراسیون اقیانوسیه

* 12 سهمیه برای اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)

* یک سهمیه برای کشور میزبان

در مورد چهار سهمیه‌ قاره آسیا، قهرمان دو دوره اخیر مسابقات سطح اول باشگاهی قاره (قهرمان لیگ قهرمانان آسیا) به همراه دو تیم با بهترین رتبه در رده‌بندی تیم‌های باشگاهی قاره آسیا راهی این مسابقات می‌‌شوند. در حال حاضر الهلال عربستان و اوراوا رِد دایموندز ژاپن به عنوان قهرمانان دو دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده‌اند.

در رده‌بندی فعلی فیفا برای تیم‌های باشگاهی قاره آسیا، الهلال عربستان با 106 امتیاز در صدر جای دارد و تیم‌های جئونبوک کره جنوبی و اولسان کره‌جنوبی به ترتیب با 79 و 71 امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. بهترین تیم ایرانی این رده‌بندی پرسپولیس تهران با 38 امتیاز است که در رده یازدهم قرار دارد.

فولاد خورستان با 32 امتیاز در رده هجدهم، سپاهان اصفهان با 26 امتیاز در رده بیست‌وهشتم، استقلال تهران با 17 امتیاز در رده سی‌ونهم و تراکتور تبریز با 16 امتیاز در رده چهلم این رده‌بندی جای دارند.

منبع: راه دانا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از