حالت تاریک
سرپرست اداره سلامت روان کرمانشاه مطرح کرد:

توزیع دارو و واکسن‌ میان مراکز نگهداری معتادان

توزیع دارو و واکسن‌ میان مراکز نگهداری معتادان

سرپرست اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دارو و واکسن‌های مورد نیاز معتادان توسط دانشگاه علوم پزشکی در اختیار مراکز ماده ۱۶ قرار می‌گیرد.

 فوزیه امیریان در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: بخشی از وظایف مرتبط با جمع‌آوری معتادان متجاهر بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است که در همین راستا نسبت به ارائه کیت‌های تشخیصی ویروس اچ آی وی و اعتیاد به بهزیستی و شهرداری اقدام می‌شود.

وی از استقرار پزشک در مراکز ماده ۱۶ و اردوگاه چشمه سفید خبر داد و افزود: اگر معتادان متجاهر نیازمند دریافت خدمات بستری یا سرپایی باشند بیمارستان‌های امام خمینی(ره)، امام رضا(ع) و طالقانی در کرمانشاه ملزم به پذیرش آنها هستند.

سرپرست اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به معتادان در بیمارستان‌ها رایگان است اما این بیماران پس از درمان به مراکز نگهداری معتادان منتقل می‌شوند.

امیریان تصریح کرد: در نیمه دوم سال به دلیل شیوع بیماری‌هایی نظیر آنفلوانزا و سرماخوردگی نیاز به دارو افزایش می‌یابد برهمین اساس دارو و واکسن‌های مورد نیاز در اختیار مراکز ماده ۱۶ قرار داده می‌شود.

به گفته سرپرست اداره سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین داروی متادون از طریق دانشگاه علوم پزشکی در اختیار مراکز ماده ۱۶ قرار می‌گیرد.

امیریان تصریح کرد: بیمارستان‌ها برای پذیرش معتادان به صورت سرپایی و بستری محدودیتی ندارند اما این بیماران پس از ترخیص با مشکل مواجه می‌شوند زیرا در مواردی اردوگاه‌ها ظرفیت پذیرش آنها را ندارند.

وی افزود: اکنون پذیرش معتادان متجاهر که بر عهده شهرداری و بهزیستی است، از طریق دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پیگیری می‌شود و مسئولیت جمع‌آوری و نگهداری در مراکز ماده ۱۶ نیز بر عهده این دبیرخانه قرار دارد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از