حالت تاریک
عمق توانایی نظامی ایران مشخص شد؛

نماد جدید امنیت ملی با رمز «وعده صادق»

نماد جدید امنیت ملی با رمز «وعده صادق»

موشک‌ها و پهپاد‌هایی که از ایران به سمت سرزمین‌های اشغالی حرکت و در ادامه اصابت کرد، بزرگترین عملیات پهپادی جهان را به نام ایران ثبت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «مرصاد»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین سیلی اول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صهیونیست‌ها بود. موشک و پهپاد‌هایی که شامگاه ۲۵ فروردین از ایران به سمت نقاط نظامی از قبل تعیین شده در سرزمین‌های اشغالی حرکت و در ادامه اصابت پیدا کرد و بزرگترین عملیات پهپادی جهان را به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد.

اتفاقی که البته با توجه به تجهیزات دفاعی که کشورمان در سال‌های اخیر به آن دست یافته است نشان دهنده آن است که هنوز از تمام توانایی خود استفاده نکردیم و صهیونیست‌ها اکنون تنها با بخشی به شدت کوچک از توانایی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران مواجه شده اند.ایران در این عملیات به عنوان مثال از موشک های خیبرشکن و حاج قاسم سلیمانی استفاده نکرد و تنها بخش کوچکی از توانایی خود را نشان داد. توانایی کوچکی که توانست گنبد آهنین پر طمطراق صهیونیست‌ها را در نبردی بزرگ شکست دهد. شکستی که البته صهیونیست‌ها علاقه‌ای به اعتراف به آن را ندارند. اما اکنون متوجه عمق توانایی ایران و کمبود‌های خود شده اند.

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در ارتباط با حمله موشکی کشورمان به مواظع نظامی صهیونیست‌ها با بیان اینکه عبور از این سیستم پیچیده و چند لایه کار بسیار سختی بود و مستلزم یک نبوغ در طراحی تاکتیکی عملیات بود تاکید کرد: با طراحی هوشمندانه، نوآورانه و ناشناخته برای دشمن و همچنین خنثی کردن تسلط دشمن در جنگ الکترونیک، ترتیب و توالی عملیات به شکلی انجام شد که ده‌ها فروند پهپاد و موشک‌های کروز و بالستیک در فواصل زمانی مناسب توانستند این لایه‌های عمیق دفاع هوایی به ظاهر اطمینان بخش رژیم صهیونیستی را در هم بشکنند و ائتلاف پدافند هوایی آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی را تحت تاثیر قرار بدهند و اهداف دقیق مورد نظر ما در عمق خاک سرزمین‌های اشغالی مورد هدف قرار بگیرد.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی گفت: عملیات «وعده صادق» یک عملیات محدود در حد و اندازه شرارت‌های رژیم صهیونیستی بود و این عملیات می توانست گسترده باشد، ولی دامنه محدود شد و به آن بخش از توانایی‌هایی که رژیم صهیونیستی برای حمله به سفارت کشور و شهادت فرماندهان و پاسداران از آن استفاده کرده بود بسنده شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات با موفقیتی بیش از انتظار انجام شده است بیان کرد: آن بخش از اصابت‌ها که گزارش‌های دقیق، مستند و میدانی از آنها در دست است، نشان می‌دهد که این عملیات موفقیت آمیز بوده و طبیعتا مردم ساکن در سرزمین‌های اشغالی و ارتش و مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا بهتر از ما تا این لحظه اثرات کوبنده این ضربات را تشخیص داده اند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی سال‌هاست از یک «خاورمیانه‌ی جدید» صحبت می‌کردند؛ خاورمیانه‌ای با محوریت اسرائیل که در آن کشور‌های عربی، آرمان فلسطین را فراموش کرده و به عادی‌سازی روابط با تل‌آویو تن دهند.  

امروز وضعیت اسرائیل بسیار شکننده‌تر از قبل شده به گونه‌ای که برای پوشاندن ضعف خود در جنگ غزه اقدام به جنایت دیگری در دمشق کرد که البته با اعتراض و محکومیت جنایات این رژیم توسط کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همراه بود و این نشان داد که اوضاع اسرائیل از تاریخ شروع عملیات طوفان الاقصی تا به این امروز وخیم‌تر شده است و شاهد فروپاشی دیپلماتیک، اقتصادی و مشکلات امنیتی، اجتماعی و سیاسی در داخل اسرائیل هستیم؛ بنابراین این رژیم منفور بعد از گذشت ۶ ماه از جنگ در غزه و مورد هدف قرار دادن کنسولگری ایران در دمشق، مشروعیت خود را از دست داده و بیش از هر زمان دیگری منزوی شده است. انزوایی که البته اربابان غربی آن‌ها نیز کاری برای پایان دادن آن نمی‌توانند انجام دهند.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره حمله ایران به اسرائیل گفت: امنیت هر کشوری با ایجاد بازدارندگی تقویت می‌شود.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری کشورمان در سوریه ضمن اینکه یک دفاع مشروع از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را انجام داد اقدامی در جهت احیای بازدارندگی و تعیین خطوط قرمز در تعیین مواجهه با رژیم صهیونیستی را صورت داد.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: اگر ایران به جنایت اسرائیل پاسخ نمی‌داد ممکن بود یک خطای محاسباتی در رژیم صهیونیستی تقویت شود و آن خطا این بود که ایران در مقابل تعرض به سرداران و سرزمین خود اهمال می‌کند و این موضوع حتما آسیب بیشتری برای منافع مردم داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: اقدام بامداد روز ۲۶ فروردین نیرو‌های مسلح کشورمان در شلیک پهپاد و موشک به دو پایگاه رژیم صهیونیستی در جولان و منطقه نقب و پایگاه هوایی نواتیم نشان داد که رژیم صهیونیستی علی‌رغم ادعا‌هایی که در داشتن سامانه‌های پیشرفته پدافند هوایی می‌کرد در مواجهه با توان موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران ناکام است و این امر می‌تواند تعیین معادله جدید بازدارندگی باشد.

عمویی در پاسخ به اظهارات سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه ۹۹ درصد از شلیک‌هایی که به سمت این رژیم شده را منهدم کردیم، گفت: مردم دنیا به صورت زنده تصاویر اصابت پهپاد‌ها و موشک‌های ایرانی به سرزمین‌های اشغالی را دیدند و ادعای رژیم اشغالگر قدس قرین به صحت نیست، اما بخشی از این ادعا‌ها برای این است که رژیم صهیونیستی با تلاش برای کوچک‌نمایی اقدام جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد خود را وادار به واکنش نبیند و مجبور نباشد در حضور دنیا مجددا به ایران واکنشی نشان دهد، چون متوجه شده توانمندی ایران بسیار بیشتر از اقدامی است که در بامداد روز ۲۶ فروردین صورت گرفت.

جعفر قناد باشی کارشناس مسائل بین‌الملل نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره عملیات سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: پاسخ ما از هر دیدگاه و زاویه‌ای که نگاه کنیم پاسخی ارزشمند، منطقی، قابل قبول و ضروری و ارزشمندی بود.

وی افزود: از نظر مقررات بین المللی این حمله با رعایت قوانین بین المللی بود. از نظر نظامی این حمله بسیار مهم بود برای آن که با تجهیزات ساخت خودمان این حمله صورت گرفت و برای اولین بار کشور ما در تاریخ نظامی چنین عملیات دفاعی را داشت و در جهان هم شاهد آن نبودیم.

وی ادامه داد: از نظر تحقق خواسته مردمی مجازات صهیونیست‌ها عملی شد. وعده ما پاسخ پشیمان کننده و تنبیه صهیونیست‌ها بود که هدف ما تحقق پیدا کرد و از هر منظر که نگاه می‌کنیم عملیاتی ارزشمند و بسیار درست را شاهد بودیم. پاسخ به شدید‌ترین گستاخی‌های صهیونیست‌ها بود. آنها پرونده گستاخی زیادی بر علیه ما دارند. در ترور دانشمندان و به شهادت رساندن مستشاران ما و اخلال در امنیت ما از طریق قومیت‌ها و به همین دلیل این حمله در بهترین زمان ممکن و به شکل به درستی انجام شد.

قناد باشی درباره آینده حملات ایران و پاسخ احتمالی صهیونیست‌ها گفت: آنها اگر بخواهند منطقی عمل کنند نباید هیچ پاسخی به ما بدهند. اما اسرائیلی‌ها همواره منطقی نبودند و شهوت آدم کشی و انگیزه‌های شیطانی آنها را به کار‌های غیرمنطقی واداشته است و اگر دست به اقدام عجیبی بزنند با دو اقدام جدی مواجه می‌شوند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از