حالت تاریک
کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه:

هوای کرمانشاه بارانی می‌شود

هوای کرمانشاه بارانی می‌شود

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه از ورود موجی ناپایدار از اواخر وقت امروز شنبه تا روز سه‌شنبه خبر داد.

شهناز حق‌پرست در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ درباره آخرین پیش‌بینی وضع هوای استان کرمانشاه اظهار داشت: طبق آخرین داده‌های هواشناسی تا عصر امروز شنبه به دنبال تقویت شرایط پایدار شاهد افزایش محسوس دمای هوای استان هستیم. 

وی از ورود موجی ناپایدار از اواخر وقت امروز شنبه تا روز سه‌شنبه خبر داد و افزود: به دنبال ورود این سامانه علاوه بر وقوع رگبارهای بهاری وزش باد و رعد و برق از دیگر پدیده‌های جوی موردانتظار خواهند بود. 

حق‌پرست با اشاره به احتمال بارش تگرگ در برخی از نقاط استان، اذعان کرد: فعالیت سامانه بارشی مذکور در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه از نمود بیشتری برخوردار است. 

وی افزود: اگرچه دمای هوا در روز یک‌شنبه تغییر چندانی ندارد اما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شاهد کاهش نسبی دمای هوای استان کرمانشاه خواهیم بود. 

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارندگی در استان طی سال زراعی جاری ۵۴۰ میلی‌متر بوده درحالی‌که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۴۸۰ میلی‌متر و در بلندمدت ۴۵۳ میلی‌متر بوده است. 

حق‌پرست خاطرنشان کرد: در مجموع میزان بارندگی در استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۱۹ درصد افزایش داشته است. 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از