حالت تاریک
مدیر کل گمرک کرمانشاه خبر داد:

رشد ۳۲ درصدی صادرات کالا از گمرک سومار

رشد ۳۲ درصدی صادرات کالا از گمرک سومار

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه از رشد ۳۲ درصدی ارزش و افزایش ۱۰ درصدی وزن کالاهای صادراتی در  فروردین‌ماه سال جاری از گمرک سومار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ علی‌اصغر عباس‌زاده بیان کرد: در یک‌ماهه نخست سال جاری از طریق گمرک سومار ۵۳ میلیون دلار کالای صادراتی به وزن ۱۰۵ هزار و ۴۳۷ تن به خارج از کشور صادر شده است که این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۳۲ درصد و از لحاظ وزن ۱۰ درصد افزایش داشته است. 

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه این میزان کالاهای صادراتی از گمرک سومار شامل صادرات کالاهای اظهار شده در آن گمرک و همچنین کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار به عراق ارسال می‌شود است، افزود: ۳۴ میلیون و ۶۹۵ هزار دلار آن به وزن ۵۰ هزارو ۳۸۳ تن کالاهای اظهار شده در گمرک سومار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش رشدی ۱۲۱ درصدی و از لحاظ وزن افزایش ۶۴ درصدی داشته است. 

وی آمار صادرات دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را ۱۸ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار به وزن ۵۵ هزار تن عنوان کرد و افزود؛ این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال‌ قبل از لحاظ ارزش ۲۵ درصد و از نظر وزن ۱۶ درصد کاهش داشته است. 

عباس‌زاده عمده کالاهای صادراتی اظهار شده در گمرک سومار را میلگرد آجدار، سنگ مرمریت، کارتن خالی، ظروف یکبار مصرف، محصولات پلاستیکی و عمده کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را کاشی، تخم مرغ، کیک و بیسکویت، میلگرد آجدار، شیشه جام و لبنیات عنوان کرد.

منبع: گمرک

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از