حالت تاریک
رییس سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه خبر داد:

قلع‌وقمع ۳۱۸ سازه غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرمانشاه

قلع‌وقمع ۳۱۸ سازه غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرمانشاه

رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه از قلع و قمه ۳۱۸ سازه غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان در ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

علی چاله چاله در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: در راستای اجرای مفاد قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد ۳۱۸ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان کرمانشاه بر مبنای احکام قطعی و موقت قضایی قلع و قمع گردیده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه افزود: از آمار فوق تعداد ۲۳۳ مورد در راستای تبصره 2ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی با صدور دستور دادستان مرکز استان و دادستان‌های شهرستان‌ها راساً توسط اکیپهای پیشگیری و برخورد با مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز تخریب و در سطحی معادل۳۲/۹۶۲۷ هکتار آزادسازی شده است.

وی گفت: همچنین طی این مدت تعداد ۸۵ مورد به مساحت ۶/۳۱۱ هکتار از تصرف‌های غیرمجاز فوق طبق احکام قطعی قضایی حکم قلع و قمع صادر و اجرا شده است.

چاله‌چاله با بیان اینکه جهاد کشاورزی متولی تامین امنیت غذایی مردم است که در قانون حفظ کاربری اراضی بر آن تاکید و جهاد کشاورزی مجری آن است، گفت: در راستای اجرای قانون با هر گونه ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج از حریم شهرها و طرح‌های هادی روستایی برخورد قاطع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه همشهریان مراقب باشند که در دام زمین خواران و سودجویان نیفتند، خاطرنشان کرد: هر گونه تخلف و تغییرکاربری‌های غیرمجاز را در این زمینه می‌توانند از طریق تلفن گویای ۱۳۱ و تماس با مدیریت‌های جهادکشاورزی شهرستان‌ها گزارش دهند که این موارد در اسرع وقت توسط یگان‌های حفاظت امور اراضی بررسی خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: در سال گذشته 445 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان کرمانشاه، در راستای قلع و قمع بنا بر مبنای احکام صادره قطعی و تبصره ۲ ماده ۱۰ انجام گردید که منجر به آزادسازی ۵۷ هکتار از اراضی کشاورزی شد.

وی با قدردانی از دستگاه‌هایی که در انجام حکم قلع و قمع همکاری داشته‌اند، افزود: با جدیت در راستای پدیده زمین‌خواری و همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات برخورد خواهد شد و این رویه ادامه خواهد داشت.

این مسئول بار دیگر با هشدار به احداث کنندگان بنا در اراضی کشاورزی، به مردم توصیه کرد از خرید ملک‌های بدون مجوز که در اراضی زراعی و باغی هستند و توسط سودجویان ارزش‌گذاری کاذب می‌شود خودداری کرده و در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از