حالت تاریک
مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه:

۳۴۰۰ نفر در کرمانشاه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

۳۴۰۰ نفر در کرمانشاه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه هم‌اکنون ۳ هزار و ۴۰۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که که این افراد علاوه‌بر حقوق، سابقه بیمه نیز برای آن‌ها لحاظ می‌شود.

اسکندر کاکایی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ اظهار داشت: بیمه بیکاری به افرادی تعلق می‌گیرد که کارگاه مربوطه رابطه فعالی با سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد و مشمول پرداخت سه درصد بیمه بیکاری باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: افرادی می‌توانند از حق بیمه بیکاری بهره‌مند شوند که علاوه‌بر داشتن سه درصد بیکاری حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی را داشته باشند.

کاکایی بیان کرد: چنانچه افرادی دارای شرایط لازم باشند می‌توانند با مراجعه به اداره کار و ثبت شکایت نسبت به دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.

وی ادامه داد: میزان پرداخت بیمه بیکاری بر اساس سنوات و میانگین پرداخت حق است که بستگی به میزان دستمزد بیمه‌شدگان دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: چناچه فردی دارای سنوات و دستمزد بالاتری باشد میزان پرداخت حق بیمه بیمه شده بیشتر است و سازمان تأمین اجتماعی موظف به پرداخت ۸۰ درصد میزان محاسبه شده خواهد بود.

کاکایی بیان کرد: مدت میزان پرداخت بیمه بیکاری بر اساس سنوات و متأهل و مجرد بودن متفاوت خواهد بود اما افراد با توجه به شرایط از ۶ الی ۵۰ ماه می‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی در محاسبه میانگین دستمزد خود از حداقل حقوق کمتر باشد، حداقل حقوق را دریافت می‌کند و اگر بالاتر از میانگین باشد تا ۸۰ درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه هم‌اکنون ۳ هزار و ۴۰۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که که این افراد علاوه‌بر حقوق، سابقه بیمه نیز برای آن‌ها لحاظ می‌شود و می‌توانند از تمام خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از