حالت تاریک
رئیس اداره راهداری سنقروکلیایی خبر داد:

️رفع ۵نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی سنقروکلیایی

️رفع ۵نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی سنقروکلیایی

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سنقر و کلیایی از ️رفع پنج نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، مهدی دبیریان اظهار کرد: طی هفت ماهه سال جاری پنج نقطه پر حادثه شامل سه مورد در گردنه خسروآباد (قوس سراب چرمله تا انتهای محور سنقر به همدان)، قوس روبروی شهرک صنعتی محور سنقر به بیستون و قوس روستای سرباغله محور سنقر به کامیاران؛ عملیات آشکارسازی و رفع نقاط پرحادثه انجام شده است.

️وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در محورهای روستایی شهرستان سنقر و کلیایی، گفت: ۵۸ کیلومتر عملیات تیغه زنی، رگلاژ و پروفیله کردن راه‌های فرعی و روستایی، بهسازی، شن ریزی و تراکم راه‌های روستایی: آسماندول، سرکشکمیر، چشمه زنگی، کیسله، خلجان، دره وزم، چشمه خسرو به طول ۲۱ کیلومتر، دپو و بارگیری بیش از ۱۰ هزار تن مصالح کوهی و رودخانه‌ای جهت بهسازی راه‌های روستایی انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سنقر و کلیایی تصریح کرد: در محور بزرگراه سنقر به بیستون به طول ۴.۳ کیلومتر، محور سنقر به خسروآباد، محور سطر به طول ۳.۴ کیلومتر در دو لاین رفت و برگشت و عرض سه متر و ضخامت ۲ متر، شانه‌سازی راه روستایی سهنله به طول ۴.۳ کیلومتر در محور سنقر به همدان و شانه‌سازی محور گردکانه به طول ۷.۸ کیلومتر انجام شده است.

دبیریان درباره انجام عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی، گفت: ۲۴.۷ کیلومتر عملیات روکش آسفالت؛ محورهای سنقر به سطر چهار کیلومتر، سنقر به بیستون پنج کیلومتر، سنقر به سهنله ۴.۲ کیلومتر، سنقر به گردکانه ۱۱.۵ کیلومتر و روکش حفاظتی اسلاری‌سیل به طول ۱۰ کیلومتر محور سنقر به آجین انجام شده است.

وی عنوان کرد: برای هدایت ترافیک و افزایش ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان سنقر و کلیایی بیش از یک هزار عدد علائم جاده‌ای، تابلوهای اخطاری و راهنمایی، سیلندر پلاستیکی، گل گارد و… نصب شده است.

دبیریان در پایان افزود: ۴۲۰ کیلومتر تسطیح شانه راه، حریم زنی، رفع اختلاف جاده با شانه‌راه، ایجاد هره خاکی طولی و نقطه‌ای بر روی پل‌ها و پرتگاه‌ها به طول ۵ کیلومتر و بیش از ۱۰۰ پل و پرتگاه و ایجاد نقوش ترافیکی به وسیله پودرسنگ بر روی هره‌های ایجاد شده و ۷۰۰ متر مکعب ریزش برداری و پاک‌سازی حاشیه ترانشه‌ها از دیگر اقدامات انجام شده طی ۷ ماهه سال‌جاری است

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از