حالت تاریک
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه خبر داد:

رقابت ۳۶کرمانشاهی برای تصدی هر کرسی در مجلس

رقابت ۳۶کرمانشاهی برای تصدی هر کرسی در مجلس

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه افزود: در استان برای هر کرسی مجلس ۳۶ نفر رقابت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»، علی شعبانی امروز سه‌شنبه در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه که در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اظهار داشت: سپاه پاسداران با تکیه بر دو مؤلفه معنویت و معرفت شکل گرفت و شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی و حججی تربیت‌یافته این نهاد مقدس هستند که فرهنگ پاسداری را به منصه ظهور رساندند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه و رئیس ستاد انتخابات استان افزود: تعداد یک‌هزار و ۶۸ نفر در مرحله پیش‌ثبت‌نام انتخابات شرکت کردند که ۵۶۱ نفر ثبت‌نام نهایی را انجام دادند.

 

شعبانی گفت: پس از بررسی صلاحیت‌ داوطلبان تعداد ۲۹۴ نفر معادل ۵۳ درصد توسط شورای نگهبان صلاحیت آنها تأیید شد.

 

وی خاطرنشان کرد: به تفکیک در حوزه انتخابیه اسلام‌آبادغرب ۴۴ نفر، سنقر ۲۹ نفر، قصرشیرین ۳۰، اورامانات ۱۹ نفر، کنگاور ۳۱ نفر و حوزه انتخابیه کرمانشاه ۱۴۱ نفر تأیید صلاحیت شدند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه به ازای هر کرسی مجلس شورای تعداد ۴۷ نفر رقابت می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز بیست و چهارم بهمن‌ماه آخرین روز اعتراض داوطلبان مجلس است، افزود: در بازه زمانی ۲۲ تا ۳۰ بهمن اعتراض‌ها توسط شورای نگهبان بررسی شده و دوم اسفندماه اسامی قطعی داوطلبان اعلام می‌شود.

 

شعبانی تصریح کرد: فعالیت تبلیغاتی داوطلبان از سوم تا دهم اسفندماه صورت می‌گیرد که در این راستا صدا و سیمای مرکز کرمانشاه برای ایجاد عدالت رسانه‌ای فرصتی را برای داوطلبان در نظر گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما دو دسته برنامه شامل مناظره و تهیه ویدئو به مدت ۲۰ دقیقه برای داوطلبان در نظر گرفته که تاکنون ۵۱ نفر برای مناظره و ۱۰۵ نفر برای تبلیغات تلویزیونی ثبت‌نام کرده‌اند.

 

شعبانی با اشاره به راه‌اندازی ۶ شبکه بومی برای همه حوزه‌های انتخابیه استان عنوان کرد: برای هر فردی ۴۲۰ دقیقه برنامه در نظر گرفته شده که از داوطلبان در مرکز استان ۱۰ میلیون تومان و داوطلبان شهرستان‌ها مبلغ ۵ میلیون تومان دریافت می‌شود که این مبلغ در صورت عدم کسب یک درصد آرا عودت داده می‌شود اما برای مناظره هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ممنوعیت تبلیغات زودهنگام گفت: افرادی که قرار است در مجلس قانون‌گذار باشند باید خودشان پایبند به قانون باشند و در صورت احراز تخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

شعبانی در ادامه به انتخابات مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: از فردا بیست و پنجم بهمن‌ماه تبلیغات داوطلبان مجلس خبرگان رهبری شروع می‌شود.

 

وی با اشاره به تأیید صلاحیت سه نفر از نامزدهای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان گفت: حجج اسلام علما، نریمانی و خطیبی در این دوره حضور دارند.

 

شعبانی یادآوری کرد: تعداد یک‌هزار و ۶۶۰ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که احتمال تغییر این تعداد وجود دارد.

انتهای خبر/

رقابت ۳۶کرمانشاهی برای تصدی هر کرسی در مجلس
رقابت ۳۶کرمانشاهی برای تصدی هر کرسی در مجلس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از