حالت تاریک
استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲؛

جام‌هایی که حواشی از آبی‌ها گرفت!

جام‌هایی که حواشی از آبی‌ها گرفت!

استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲ با وجود عملکرد درخشانی که داشت اما به خاطر درگیری کادر فنی و مدیریت باشگاه نتوانست به هیچ جامی برسد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ استقلال در لیگ بیست و سوم درخشان در بحث فنی و پرحاشیه در مباحث غیرفنی ظاهر شد. آبی‌پوشان در پایان یک ماراتن ۳۰ هفته‌ای در هفته بیست و هشتم صدر جدول رده‌بندی را به پرسپولیس داد و در نهایت با ۶۷ امتیاز و یک امتیاز کمتر نسبت به شاگردان اوسمار به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر رسید.

شاگردان جواد نکونام در جام حذفی هم نتوانستند به جام برسند و در بازی‌ای که شاهد درخشش منتظر محمد، بازیکن ریجکتی جواد نکونام بودند با نتیجه ۲ بر صفر مقابل مس رفسنجان شکست خوردند و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند.

مقایسه آماری عملکرد استقلال با فصول قبل

استقلال در فصلی که گذشت به اولین تیمی تبدیل شد که ۶۷ امتیاز کسب کرده اما قهرمان نشده است. این رکورد در لیگ‌های ۱۶ تیمی در اختیار سپاهان لیگ بیستم بود که در آن فصل ۶۵ امتیاز به دست آورده بود. عملکرد تیم نکونام در لیگ بیست و سوم با وجود درخشان بودن، با حواشی مختلفی که بیشتر توسط خود نکونام ایجاد شد، تحت الشعاع قرار گرفت.

کسب ۶۷ امتیاز در لیگ بیست و سوم باعث شد که تیم جواد نکونام به دومین عملکرد برتر استقلال در ادوار لیگ برتر تبدیل شود. بهترین رکورد استقلال در ادوار لیگ برتر به لیگ بیست و یکم برمی‌گردد که فرهاد مجیدی بدون باخت و با ۶۸ امتیاز با استقلال قهرمان شد.

استقلال در لیگ بیست و سوم ۱۹ برد کسب کرد که از این نظر با بهترین رکورد استقلال در ادوار ۱۶ تیمی لیگ برتر (لیگ بیست و یکم) برابری کرد.

مقایسه ارزش استقلال نسبت به لیگ بیست و دوم

ترانسفر مارکت ارزش تیم استقلال را در پایان لیگ بیست و سوم ۱۳ میلیون و ۵۳۰ هزار یورو برآورد کرده است. استقلال از این نظر نسبت به لیگ بیست و دوم کاهش ارزش داشته است چرا که ارزش آبی‌ها در فصل ۰۲-۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار یورو رسیده بود.

باارزش‌ترین بازیکن امسال استقلال جلال‌الدین ماشاریپوف با یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو و مهرداد محمدی با ارزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو بودند.

ترین‌های انفرادی استقلال در لیگ بیست و سوم

مهرداد محمدی امسال با ۸ گل زده و ابوالفضل جلالی با ۱۰ پاس گل، بهترین‌های استقلال در فصل ۰۳-۱۴۰۲ بودند. خشن‌ترین بازیکن استقلال در لیگ بیست و سوم امید حامدی‌فر با دریافت ۹ کارت زرد بود. او باوجود کارت‌های زرد پرتعدادی که از داور گرفت اما با کارت قرمز مواجه نشده است.

استقلال امسال چهره جدید و جوانی به عنوان پدیده به فوتبال ایران معرفی نکرد اما در بین همه بازیکنان، شاید بتوان به ابوالفضل جلالی ۲۵ ساله لقب پدیده استقلال را داد چرا که او پس از دو فصل پرتزلزل در ترکیب استقلال، امسال جایگاه ثابتی در پست وینگ بک آبی‌ها به دست آورد و توانست عنوان آقای پاس گلی لیگ برتر را به طور مشترک با ریکاردو آلوس کسب کند.

مهم‌ترین حواشی استقلال در لیگ بیست و سوم

همانطور که گفته شد، عملکرد خوب استقلال در لیگ بیست و سوم با حواشی وقت و بی‌وقت آبی‌ها تحت الشعاع قرار گرفت. این حواشی از همان ابتدای فصل و با اختلاف شدید جواد نکونام و علی خطیر آغاز شد. این اختلاف در نهایت باعث شد که علی خطیر پس از بازی با تراکتور در هفته بیست و پنجم لیگ برتر در جلسه فوری هیات مدیره برکنار شود و فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی شود.

شاید بتوان گفت که اختلاف بین نکونام و خطیر منجر به گرفته شدن دو جام از استقلال شد چرا که همین اختلاف باعث شد که نکونام حضور منتظر محمد و اوستون اورونوف در استقلال را منتفی کند. این دو تصمیم باعث شد که درخشش منتظر محمد در ترکیب مس رفسنجان منجر به حذف ‌آبی‌ها در جام حذفی شود. از طرف دیگر پس از منتفی شدن حضور اوستون اورونوف در استقلال توسط جواد نکونام، این ستاره ازبکستانی به پرسپولیس رفت و با ۶ گلی که برای تیم اوسمار زد، حداقل ۹ امتیاز برای پرسپولیس در مسیر قهرمانی در لیگ برتر کسب کرد.

به جز حواشی بین نکونام و خطیر، مهم‌ترین اتفاق در استقلال فصل ۰۳-۱۴۰۲ انتقال مالکیت این باشگاه از وزارت ورزش به هلدینگ خلیج فارس بود. با پایان فصل هنوز تکلیف ماندن یا نماندن جواد نکونام برای لیگ بیست و چهارم مشخص نیست

 
منبع: ایسنا

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از